Program/Inscrieri

-> INSCRIE-TE AICI! <-

 

 

Miercuri –  30 octombrie 2019

12:00-13:00 Game of Cryptocurrency

Trainer: Andrei Ursachi

Durata: 1h

Locatie:The Lab – Calea Mănăștur, nr.3-5, în campusul Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară (USAMV) în noua clădire a bibliotecii, la etajul 5, sala 55.

Descriere training: Dacă ți-ai dorit vreodată să ajungi “Master of Coin”, Andrei Ursachi te invită să înveți cum funcționează Cryptomonedele și importanța lor în domeniul de afaceri.

13:00-15:00 How to train your emotional intelligence

Trainer: Zoltan Vereș

Durata: 2h

Locatie: The Lab – Calea Mănăștur, nr.3-5, în campusul Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară (USAMV) în noua clădire a bibliotecii, la etajul 5, sala 55.

Descriere training:Ai trecut vreodată prin momente în care facultatea era mult prea grea pentru tine? Momente în care deși stăpâneai materia, simțeai că nu ești pregătit? Zoltan Veres este pregătit să te învețe cum să îți antrenezi inteligența emoțională.

16:00-17:30 Le fabuleux destin d'un étudiant

Trainer: Institutul Francez Cluj

Locație: Institutul Francez Cluj, Strada Ion I. C. Brătianu 22

Durata: 1.5h

                                       ATENȚIE!   Trainingul se va ține in limba română!

Descriere training:Institultul Francez îți pune la dispoziție un training despre cum este viața unui student într-o țară francofonă. Îți vor oferi guideline-uri pentru a ști unde să studiezi sau cum să îți creezi o aplicație pentru o univeristate francofonă. Așa că nu lăsa șansa să treacă peste tine. C’est la vie!

Joi –  31 octombrie 2019

13:00-15:00 The invisible wall

Trainer: Iulia Pol

Locație: Gravity, Strada Frunzișului 88

Durata: 2h

Descriere training:

“The invisible wall”  este un training de inițiere în cățăratul sportiv (indoor) prin care ne propunem să aducem o altă perspectivă asupra procesului de autocunoaștere. Dincolo de beneficiile fizice ale mișcării, cățăratul are o componentă psihologică prin care te expune la un proces de identificare și accesare a vulnerabilităților personale. 

De la această idee am ales titlul (o idee metaforic) al trainingului. Cățăratul reprezintă o călătorie în interior și un mod de a depăși barierele impuse de noi înșine prin dezvoltarea abilităților de identificare și gestionare a emoțiilor, dezvoltarea rezilienței, motivației și persistenței. Dar cel mai important aspect al acestui sport este că te învață să te bucuri de prezent (and it’s really fun).

Vă așteptăm să vedeți care e treaba cu cățăratul și să vedeți ce vă poate învăța! 

Trainingul este pentru oricine, indiferent de experiența anterioară!

 

Trainingul va fi ținut de Iulia Pol, studentă în anul III la Facultatea de Psihologie. E foarte pasionată de cățărat și activități outdoor deoarece te expun în situații provocatoare și uneori incerte, care devin contexte de învățare experiențiale. Ea crede că abilitățile pe care le descoperi și le dezvolți prin efort și expunere sunt transferabile în toate ariile din viețile noastre.

Haide să descoperi ce este atât de captivant la cățărat!

 

15:30-17:30 How to get away with entrepreneurism:

Trainer: Bogdan Pandea

Locație: Tech’nTrade, Strada Teodor Mihali 62

Durata: 2h

Descriere training: Bogdan este cel care a creeat brandul binecunoscut Captain Bean din Cluj-Napoca, iar acum vine să ne prezinte cum este să fii antreprenor și care este rețeta de succes pentru un brand în continuă creștere.

15.30-17.00 How I met your CV

Companie: Emerson

Locatie: The Lab – Calea Mănăștur, nr.3-5, în campusul Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară (USAMV) în noua clădire a bibliotecii, la etajul 5, sala 55.

Durata: 0.75h

Descriere training: Ți-ai pus mereu întrebări de cum arată CV-ul perfect? Ce trebuie să conțină ca să ajungi la job-ul mult visat? Dacă răspunsul este da, EMERSON îți vine în ajutor cu un workshop de CV-uri în care îți vei cunoaște CV-ul mult așteptat.

 

17.15-18.00 Fast and Bias: Unconscious Road

Companie: Emerson

Durata: 0.75h

Locatie: The Lab – Calea Mănăștur, nr.3-5, în campusul Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară (USAMV) în noua clădire a bibliotecii, la etajul 5, sala 55.

Descriere training: Unconscious biases are part of all human experiences and they show up day to day. Learn how an unconscious bias is formed and what to do when you recognize it, so that it can no longer influence your decisions and actions.

 

Vineri –  1 noiembrie 2019

11:00-12:30 The Pursuit Of Selfie-ness

Trainer: Andy Szekely

Locație: Amfiteatrul 151, Strada George Baritiu Nr 25, Facultatea de Construcții

Durata: 1.5h

Descriere training: Andy Szekely revine la BTW cu un training despre stima de sine și cum te poate ajuta aceasta să îți creezi un brand personal. Așa că nu rata șansa să înveți toate acestea de la unul dintre cei mai apreciați speakeri din România.

13:30-15:30 The Student's Speech

Trainer: Ovidiu Oltean

Locație: Amfiteatrul 151, Strada George Baritiu Nr 25, Facultatea de Construcții

Durata: 2h

Descriere training:Misiunea lui este să sprijine oamenii să aibă mai multă încredere în ei, să fie mai persuasivi și mai autentici atunci când își prezintă ideile în public. Vino să te învețe și pe tine cum să construiești și să livrezi prezentări Clare, Captivante și Convingătoare.

16:30-18:30 Fantastic events and how to plan them

Trainer: Madalina Hodorog (FUTURE)

Locație:The Lab – Calea Mănăștur, nr.3-5, în campusul Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară (USAMV) în noua clădire a bibliotecii, la etajul 5, sala 55

Durata: 2h

Descriere training:Madalina Hodorog este promotorul educației non-formale în rândul comunităților. Scopul ei principal este să educe și să ajute oamenii să își descopere pasiunea prin energie, motivație și inspirație. De data aceasta vine să te învețe totul despre event planning astfel încât să ai cel mai organizat mod de viață cu putință.

Sâmbătă-  2 noiembrie 2019

9:30-11:30 Life of P(You) - how to discover your passion and the right career

Trainer: Aurelian Cotuna

Locație: K+ Community Center, Strada Memorandumului Nr. 3

Durata: 2h

Descriere training:Uneori ceea ce vrei să faci în viitor nu este neapărat și ceea ce ți se potrivește cel mai bine. Dacă vrei să descoperi care sunt adevăratele tale pasiuni și cum poți să le exploatezi astfel încât să îți creezi o carieră de succes, Aurelian Cotuna este persoana ideală ca să te ajute.

 

12:00- 15:00 The Training Club

Trainer: Sorin Geana

Durata: 2h

Locatie: Sala Fitness si Aerobic in cadrul Complexului de Natatie Politehnica, Str. Splaiul Independentei

ATENȚIE! Veți avea nevoie de șlapi si sosete, nu adidași. Va puteți schimba în vestiar dupa care veți trece pe langa piscina.

Descriere training:

– este un workshop în care înveți care sunt principiile antrenamentui sportiv
– descoperi care sunt cele mai frecvente greșeli din cadrul unui antrenament
și cum să le eviți
– clarifici care sunt principalele metode de antrenament și care sunt aventajele și dezavantajele fiecărei metode
– înveți să te “încălzești” corect
– înveți care sunt modele fundamentale de mișcare și cum să execuți în siguranță și eficient
exercițiile de bază. (Genuflexiuni, fendari, flotări, îndreptări, core)
– mituri și ce se află în spatele lor
– tips and tricks despre sport, antrenament, nutriție, refacere după efort

15:30- 17:00 Step Up

Trainer: Alexandra Popoviciu

Durata: 1.5h

Locatie: Sala Fitness si Aerobic in cadrul Complexului de Natatie Politehnica, Str. Splaiul Independentei

ATENȚIE! Veți avea nevoie de șlapi si sosete, nu adidași. Va puteți schimba în vestiar dupa care veți trece pe langa piscina.

Descriere training: Dacă simți că facultatea este prea solicitantă pentru tine și ai nevoie de o pauză antrenantă, training-ul de zumba este oportunitatea perfectă. Mișcare, muzică si relaxare!

Duminică –  3 noiembrie 2019

14:00-16:00 Sustenability is the new black

Trainer: Mădalina Hruban

Locație: K+ Community Center, Strada Memorandumului Nr. 3

Durata: 2h

Descriere training:Mădă Hruban vine duminică, 3 noiembrie să îți explice cum stă treaba cu economia circulară din Cluj-Napoca și să-ți dea sfaturi despre cum poți creea ceva sustenabil în zilele noastre.

Luni – 4  noiembrie 2019

09:30-12:30 Agile & Optimization Training

Trainer: Bogdan Mureșan  (Betfair)

Locație: Betfair

Durata: 2h

 

15.00-17.30 How to Innovate – a Design Thinking experience

Trainer: Tech’n Trade

Locație: Tech’n Trade, Strada Teodor Mihali 62

Durata: 2.5h

Descriere training: Get ready for a dynamic workshop based on Innovation and Design Thinking Experience. Come, ask questions and meet Adrian Petre, Web Analytics Engineer, co-founder CoderDojo Bucharest and Cluj, member of our innovation team. Adi will approach the Design Thinking workshop process, a collaborative and powerful problem-solving method that begins with understanding the customer needs.

18:00- 20:00 The Godfather

Trainer: Eusebiu Burcaș

Locație: Tech’n Trade, Strada Teodor Mihali 62

Durata: 2h

Descriere training:Dacă vrei să aflii mai multe despre cum să-ți organizezi veniturile și cum să folosești banii cu cap, vino luni, 4 noiembrie la TakenTrade să povestim depsre asta.

Marți –  5 noiembrie 2019

11:00-15:00 Miss Peregrines home for learning enthusiasts

Trainer: Accesa

Durata: 4h

Descriere training: Cei de la Accesa au pregătit pentru studentul din tine cel mai util training la care poți să iei parte. Indiferent de ce lună este, examenele pândesc mereu de după colț. De data asta fii pregăiti! Haide la BTW să înveți cele mai eficiente strategii de învățare, cum să te menții motivat si cum poți să-ți lărgești orizonturile.

 

15:30-17:30 The theory of creative marketing

Trainer: Alexandra Crăciun

Locatie:The Lab – Calea Mănăștur, nr.3-5, în campusul Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară (USAMV) în noua clădire a bibliotecii, la etajul 5, sala 55.

Durata: 2h

Descriere training: Cel mai bun atu este creativitatea. Noi suntem gata să te învățăm cum să o folosești când vine vorba de marketing și ce efect are aceasta asupra lumii.

 

18:00-20:00 Ideas Now, Success Tomorrow

Locație: Tech’n Trade, Strada Teodor Mihali 62

Durata: 2h

Descriere Training: Echipa BEST Training Week îți prezintă evenimentul “Ideas Now, Succes Tomorrow”, unde
persoane specializate din cadrul Universității Tehnice te vor ajuta să descoperi “rețeta” succesului.
Echipele formate atât din studenți cât și din profesori vor încerca în cadrul unui case study să
răspundă unor întrebări pe tema “educational involvement”. Într-o atmosferă destinsă,
coordonatorii invitați îți vor oferii un imbold în viața ta de student, o privire clară asupra lucrurilor
de care urmează să te lovești în curând.
Nu lăsa pe mâine ce poți face astăzi! Ideile pe care le formezi acum sunt calea către succesul tău.

Miercuri –  6 noiembrie 2019

12:00-14:00 The Social Network

Trainer: Emanuela Istrate

Locație: Amfiteatrul 151, Strada George Barițiu Nr 25, Facultatea de Construcții

Durata: 2h

Descriere Training:În prezent, unde tehnologia este prezentă în orice domeniu, Digital Marketing-ul ia și el amploare. Marketing-ul offline nu mai este la fel de eficient ca înainte și atunci trebuie schimbată strategia. Contactul cu publicul este făcut de cele mai multe ori pe internet, iar Emanuela Istrate va veni să-ți povestească mai pe larg despre cum poți folosi această schimbare în favoarea ta.

 

14:30-16:30 The wolf of Cluj-Napoca

Trainer: Lorand Soares Szasz

Locație: Amfiteatrul 151, Strada George Barițiu Nr 25, Facultatea de Construcții

Durata: 2 h

Descriere Training: Majoritatea studenților supraestimează ce pot face într-un an și subestimează ce pot face în zece ani.
Se gândesc la cum pot să se îmbogățească peste noapte, dar ignoră posibilitatea că ar putea să
lucreze 10 ani și să nu mai trebuiască să lucreze niciodată.
Participă la acest curs și vei descoperi cele 10 principii de dezvoltare personală și business care te
vor ajuta să ajungi la SUCCES.

 

17.00-19.00 Photography – the experimental playground

Trainer: Aurelia Ciupe

Locatie: UTC-N Laborator 506, Strada Observatorului Nr 2

Durata: 2h

Descriere Training: Prin ce definim o fotografie reușită, mai mult decât limitarea la subiect, instrumente, cromatică? Înscrie-te în acest atelier interactiv pentru a experimenta activ înțelegerea noțiunilor de captură fotografică. Și mai mult, în diverse scenarii de iluminare, compoziție, context.

 

20:00-22:00 AfterTalks

Locație: Ceainăria La Port

Durata: 2h

Descriere Training: Ultima zi a evenimentului BEST Training Week aduce pentru voi o nouă ediție de “AfterTalks”.
O seară social, unde ai ocazia să cunoști participanții de la
training-uri și desigur, echipa care a fost în spatele acestui eveniment. Vrei sa știi în ce constă
crearea unei asemenea sesiuni de training-uri? Vrei să aflii mai multe despre ceilalți traineri sau
pur și simplu să-ți faci prieteni noi? Te așteptam în data de 6 noiembrie în “Ceainarie La Port”,
plini de entuziasm și dornici să te cunoaștem.